GADA BALVU SPORTĀ PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU PIEŠĶIR MODERNĀS PIECCĪŅAS AIZSĀCĒJAM LEJAM

8lejalegenda5cina3Latvijas gada balvu sportā par mūža ieguldījumu saņems ilggadīgais modernās pieccīņas treneris Ainars Leja.

Viņš veltījis savam sporta veidam 60 no 85 dzīves gadiem, sākumā nodarbojoties ar to kā sportists, bet pēc tam kļūstot par skolotāju, jaunās paaudzes treneri un aktīvu modernās pieccīņas popularizētāju. Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris A.E.Leja oficiāli tiks apbalvots Latvijas Gada balvas sportā 2016svinīgajā pasniegšanas ceremonijā 22. decembrī kinoteātrī «Splendid Palace».

Trenējies vieglatlētikā, peldēšanā, ūdenspolo, airēšanā, modernajā pieccīņā. Divkārtējs Latvijas čempions modernajā pieccīņā, sporta meistars. Kopā ar treneri Aini Zvirgzdiņu sagatavojis 104 sporta meistarus, tajā skaitā pasaules junioru vicečempionu Vladimiru Kravcovu un čempionu Uldi Putniņu. Strādājis sporta biedrībā „Daugava” par peldēšanas treneri, modernās pieccīņas treneri Rīgas 5. BJSS, Lietišķo sporta veidu skolā, Augstākās sporta meistarības skolā. Ilggadējs republikas izlases vecākais treneris. Latvijas PSR Nopelniem bagātais treneris, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris.