Krievijas galvaspilsētā Maskavā noslēdzies pasaules čempionāts modernajā pieccīņā.

Screen Shot 2016-05-13 at 13.28.08

Vīriešu stafetē.

Vīriešu stafetē Ruslans Nakonečnijs un Pāvels Švecovs izcīnīja ceturto vietu, medaļas izslīdēja pēdējā disciplīnā. Vīriešu stafetē piedalās 17 valstis. Latvijas duets Ruslans Nakonečnijs un Pāvels Švecovs peldēšanā uzrādīja trešo labāko rezultātu un tāpat arī paukošanā. Jāšanā tik labi nesekmējās – tikai vienpadsmitais rezultāts, līdz ar to kopvērtējumā nācās atkāpties uz 3. pozīciju. Kombinētajā disciplīnā (šaušana + skriešana) mūsējie bija desmitie, savukārt sacensību noslēgumā 1514 punkti deva 4. pozīciju.

Pusfināli.

Sieviešu kvalifikācijā startēja 75 sportistes. B grupas paukošanā Jeļena Rubļevska bija labākā, peldēšanā ieņēma 24. vietu un grupas kopvērtējumā bija ceturtajā pozīcijā. Kombinētajā disciplīnā (šaušana + skriešana) mūsu sportiste uzrādīja 13. labāko rezultātu. Jeļena Rubļevska ar 1051 punktiem finišēja 7. vietā un kvalificējās finālam.

Vīriešu kvalifikācijā startēja 96 sportisti. A kvalifikācijas grupā Ruslans Nakoņečnijs bija astotais labākais paukošanā, ieņēma 20. vietu peldēšanā, bet kombinētajā disciplīnā (šaušana + skriešana) sportists uzrādīja 14. labāko rezultātu. A grupas sacensību noslēgumā Ruslans Nakoņečnijs ar 1173 punktiem finišēja 8. vietā un kvalificējās finālam. Šajā kvalifikācijas grupā startēja arī mūsu Pāvels Švecovs, kurš ar 1072 punktiem palika 27. vietā un netika tālāk.

B kvalifikācijas grupā Latvijas pieccīņnieks Deniss Čerkovskis bija devītais labākais paukošanā, ieņēma 30. vietu peldēšanā un grupas kopvērtējumā tobrīd ierindojās 19. pozīcijā. Kombinētajā disciplīnā (šaušana + skriešana) mūsu sportists nostartēja neveiksmīgi. Kvalifikācijas noslēgumā Deniss Čerkovskis ar 1053 punktiem savā grupā ieguva 28. vietu un nekvalificējās finālam.

Fināli.

Latvijas labākā modernā pieccīņniece Jeļena Rubļevska (40) izcīnīja 28. vietu pasaules čempionātā. Sieviešu finālsacensībās startēja 36 sportistes. Jeļena Rubļevska peldēšanā ieņēma 35. (priekšpēdējo) vietu, paukošanā bija sestā un ielauzās kopvērtējuma divdesmitniekā. Jāšanā mūsējā ieņēma 16. pozīciju kopvērtējumā pacēlās uz 18. vietu. Kombinētajā disciplīnā (šaušana + skriešana) mūsu sportiste uzrādīja tikai 28. labāko rezultātu. Sacensību noslēgumā Jeļena Rubļevska ar 1295 punktiem finišēja 28. vietā, kas var izrādīties izšķirošs fakts, domājot par kvalificēšanos Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Vīriešu finālsacensībās startēja 36 sportisti. Ruslans Nakoņečnijs peldēšanā ieņēma 11. vietu, paukošanā ierindojās 14. pozīcijā, jāšanā ieguva 19. vietu, kombinētajā disciplīnā bija devītais, savukārt kopvērtējumā 14. vieta. Pasaules čempionāta zelta godalgu izcīnīja Francijas sportists Valantēns Belo, kurš sakrāja 1514 punktus.

Jauktajā stafetē

Jauktajā stafetē startēja 23 valstu dueti. Latvijas komanda paukošanā bija labākā, peldēšanā ieņēma 13. vietu un pēc pirmajām divām disciplīnām bija kopvērtējuma vadībā. Jāšanā mūsējie ieguva 14. pozīciju un kopvērtējumā atkāpās uz otro pozīciju. Kombinētajā disciplīnā (šaušana + skriešana) uzrādīja tikai 20. labāko rezultātu. Jauktās stafetes noslēgumā Jeļena Rubļevska un Pāvels Švecovs ar 1449 punktiem finišēja sestajā vietā. Uzvaru izcīnīja Aleksandrs Ļesuns / Donata Rimšaite (Krievija).