19.3.2011 Konfederācijas Modernās pieccīņas (ECMP) ārkārtas kongress

Veiksmīgi norisinājies Eiropas Konfederācijas Modernās pieccīņas (ECMP) ārkārtas kongress, kas tika sasaukts Rīgā š.g. 19.martā. Tajā piedalījās 21 Eiropas valstu pārstāvji, Starptautiskās Modernās pieccīņas apvienības (UIPM) prezidents Klauss Schormann, ģenerālsekretārs Joel Bouzou un pieaicinātie pārstāvji.

Kongresu atklāja un vadīja ECMP prezidents Dmitrijs Svatkovskis. Ārkārtas kongresa nozīmīgākais darba kārtības jautājums bija lāzersistēmu tehnoloģiju ieviešana modernajā pieccīņā, to priekšrocības un trūkumi, kā arī lāzera izmantošana nākotnē.

Pēc aktīvām debatēm ārkārtas kongresa noslēgumā vienbalsīgi tika pieņemtas vairākas rezolūcijas:

1. ECMP pieņēma UIPM administrācijas pārstāvju publisko atvainošanos par pārpratumiem un sekām pēc UIPM Kongresā 2010 Rīgā pieņemto lēmumu interpretācijas.

2. ECMP pieņēma lēmumu par 2011. gada Eiropas Čempionāta rīkošanu izmantojot lāzersistēmas apvienotajā šaušanas un skriešanas disciplīnā, balsojot 5 valstīm pret un 16 valstīm par šo lēmumu.

3. ECMP stingri pieprasīja, lai UIPM nekavējoties veic visus pasākumus, kas nodrošinātu lāzersistēmu un iekārtu pieejamību visu valstu sportistiem ne vēlāk kā līdz š.g. 31.maijam.

 

Kongresa noslēgumā vairākkārtīgi tika izteikta atzinība Latvijas Modernajai pieccīņai un personīgi LMPF Valdes loceklim, ECMP Viceprezidentam Andrim Feldmanim par ieguldīto darbu un izcilo kongresa norises organizāciju.