Latvijas pieccīņnieki veiksmīgi aizvadījuši Eiropas Čempionātu

Latvijas modernās pieccīņas sportists Ruslans Nakoņečnijs izcīnīja 11.vietu Eiropas čempionātā individuālajās sacensībās, Pāvels Švecovs izcīnīja 14.vietu, bet Oleksandrs Pinčuks ieņēma 20.pozīciju.

Latvijas Modernās pieccīņas federācija savu sportistu sasniegumu vērtē kā labu, kaut arī katram sportistam ir savas vājās vietas pie kā jāturpina cītīgi strādāt. R.Nakoņečnijs un O.Pinčukam joprojām jāuzlabo paukošanas iemaņas, bet P.Švecovam klupšanas akmens ir skriešana, kas jau sadarbībā ar vieglatlētikas treneri ir krietni uzlabota, bet, lai varētu konkurēt ar strauji  modernajā pieccīņā augošajiem rezultātiem kombinētajā skriešanas un šaušanas disciplīnā, šinī veidā vēl būs jāiegulda liels darbs ne tikai P.Švecovam, bet visai Latvijas komandai. Protams, Latvijas pieccīņniekiem ir grūti konkurēt ar lielvalstīm, kas šajā sporta veidā var ieguldīt miljonus, nodrošinot savus sportistus ar modernām un ērtām sporta bāzēm un dārgām augstkalnu treniņu nometnēm.

Papildu jāuzteic arī 23 gadus jaunā O.Pinčuka debija viņa pirmajā lielajā finālā šāda mēroga sacensībās. Sportists jau lieliski ir parādījis savas darba spējas, sportisko garu un vēlmi pārstāvēt Latviju starptautiskajā arēnā.

Pēc krietna pārtraukuma Latvija arī dabūja ieskaiti komandu sacensībās, tajās izcīnot 5.vietu. Komandu sacensībās tiek kopā skaitīti 3 labāko vienas valsts sportistu rezultāti,  bet ilgus gadus uz augstākās kategorijas sacensībām nemaz nebrauca vairāk par 1-2 sportistiem, tādejādi komandu sacensībās modernajā pieccīņā Latvija netika pārstāvēta vispār.

Jau ziņots, ka pirms individuālajam sacensībām vīriešu stafetes sacensībās 11.komandu konkurencē bronzas godalgu izcīnīja P.Švecovs un R.Nakoņečnijs.