Pieccīņnieks Nakoņečnijs saņem Latvijas pilsonību

Saeima ceturtdien atbalstīja Latvijas pilsonības piešķiršanu modernās pieccīņas sportistam Ruslanam Nakonečnijam no Ukrainas par īpašiem nopelniem sportā Latvijas labā.

Saeima ceturtdien, 15.oktobrī, atbalstīja lēmumprojektu par Ruslana Nakoņečnija uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā.

Par R.Nakoņečnija uzņemšanu Latvijas pilsonībā balsoja 92 deputāti.

R.Nakoņečnijs ir Latvijas Modernās pieccīņas federācijas izlases komandas atlēts, kurš, kopš šī gada sākuma pārstāvot Latviju, Pasaules kausa posmā Kairā izcīnījis 1.vietu, Pasaules kausa posmā Budapeštā izcīnījis 10.vietu, kā arī ir iekļuvis Pasaules kausa finālā.

Sportists savā vēstulē Saeimai pauž vēlmi arī turpmāk dzīvot un strādāt Latvijā un kā sportists pārstāvēt mūsu valsti starptautiskajā arēnā. R.Nakoņečnijs ir dzimis 1989.gadā Ukrainā un vēstulē norāda, ka pēc uzņemšanas Latvijas pilsonībā atteiksies no Ukrainas pilsonības.

Arī Latvijas Modernās pieccīņas federācija vēstulē Saeimai lūdza izskatīt iespēju uzņemt Latvijas pilsonībā federācijas izlases komandas atlētu R.Nakoņečniju.

Saeimas Preses dienests, BNS