Ruslanam Nakoņečnijam 28. vieta modernajā pieccīņā XXXI vasaras olimpiskās spēles Riodežaneiro

Ruslanam Nakoņečnijam izcīnot 28. vietu modernajā pieccīņā, īsi pēc svētdienas iestāšanās Latvijas komanda noslēdza savu startu Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Screen Shot 2016-08-29 at 22.58.18

Ruslans Nakoņečnijs kļuva par Latvijas komandas noslēdzošo dalībnieku Rio olimpiskajās spēlēs, taču sliktais sākums paukošanā liedza pietuvoties līderiem arī izšķirošajos brīžos, kā rezultātā – vieta trešā desmita beigās. 

Paukošanā Nakoņečnijs tika pie 178 punktiem, peldēšanā izcīnīja 329 punktus, bet jāšanā Latvijas sportists ieguva 272 punktus. Bonusa paukošanā Nakoņečnijs tika pie vēl diviem punktiem, bet apvienotajā skriešanas un šaušanas disciplīnā viņš finiša līniju šķērsoja 28.vietā, sacensības noslēdzot ar 1386 punktiem.

Par čempionu kļuva Krievijas sportists Aleksandrs Ļesuns, kura kontā bija 1479 punkti, par septiņiem punktiem apsteidzot ukraini Pavlo Timoščenko, bet trešais ar 1468 punktiem bija meksikānis Marselo Ernandess.

Nakoņečnijs kļuva par pēdējo Latvijas sportistu, kurš startēja četrgades nozīmīgākajās sporta sacensībās.

Jau iepriekš Starptautiskā Modernās pieccīņas federācija (UIPM) bija apstiprinājusi Nakoņečniju kā pirmo rezervistu dalībai Olimpiskajās spēlēs. Proti, sportists būtu devies uz Riodežaneiro ar cerību, ka viņš varēs aizstāt kādas citas valsts pārstāvi, piemēram, ja tiks piešķirta diskvalifikācija, tiks gūta trauma vai kāda cita iemesla dēļ sportists nevarēs piedalīties sacensībās.