24.08.2010 JAUNATNES I OLIMPISKĀS SPĒLES

11.augustā, uz Pasaules jaunatnes I Olimpiskajām spēlēm Singapūrā devusies Latvijas Jaunatnes olimpiskā delegācija 11 sportistu sastāvā.

Komandu veido peldētāji Gabriela Ņikitina un Pāvels Gribovskis ar treneri Vladimiru Maslovski, riteņbraucēji Lija Laizāne, Kristers Taims, Aleksandrs Kurbatskis un Andris Vosekalns ar treneriem Jāni Veidi un Normundu Taimu, airētāja Elza Gulbe ar treneri Elitu Krūmiņu, pieccīņniece Sindija Roga ar treneri Juri Krastiņu, šķēpa metējs Intars Išejevs ar treneri Guntaru Marksu, burātājs Ronalds Kaups ar treneri Jāni Jēkabsonu un svarcēlājs Artjoms Žerebkovs ar treneri Aleksandru Žerebkovu. Komandai līdzi brauks ārste Līga Cīrule, badmintona tiesnesis Gunārs Lūsveris un delegācijas vadītājs Dinārs Doršs.

Sintija Roga izcīnīja 20. vietu jaunatnes olimpiskajās spēlēs Singapūrā. Pasaules jaunatnes olimpiskajās spēlēs Sintija Roga ar 3376 punktiem ieņēma 20. vietu. Sacensībās uzvarēja Kubas pieccīņniece Leidija Laura Moija Lopesa ar 4100 punktiem.

Savukārt jauktajā stafetē Roga izcīmījusi 22. vietu. Pasaules jauniešu olimpiādē jauktajā stafetē Sintija Roga kopā ar ungāru Gergely Demeter izcīnija 4004 punktus un ierindojās 22 vietā. Uzvarēja Ukrainas/ Krievijas pāris Anastasija Spas un Iļja Shugarovs izcīnot 4638 punktus, abi sportisti jau bija izcīnījuši bronzas un sudraba medaļas savās individuālajās sacensībās.

Sacensībās pirmo reizi tika izmantota lāzer šaušana. Nomainot tradicionālās gaisa pistoles uz jaunākām tehnoloģijām pēc UIPM Prezidenta Dr h.c. Klaus Schormann domām modernās pieccīņas sporta veids kļūs populārāks visā pasaulē.