30.08.2010.-08.09.2010 Pasaules čempionāts modernajā pieccīņā

1

50.Pasaules čempionāts Modernajā pieccīņā norisinājās Ķīnā Čhengdu pilsētā īpaši šim mērķim izbūvētā jaunā un modernā sporta centrā, kas nosaukts SOK (Starptautiskās Olimpiskās Komitejas) pirmā prezidenta Pjēra de Kubertēna vārdā (attēlā LMPF Vice prezidents J.Liepiņš un Pjēra de Kubertēna mazdēls).

Jaunais sporta centrs būvēts ar mērķi nākotnē to izmantot kā treniņu bāzi ārvalstu sportistiem un tā izbūvē investēti 120 milj. USD. Šis ir pirmais Pasaules čempionāts Modernās pieccīņas vēsturē, kas norisinās Āzijā.

Latvijas Modernās pieccīņas federāciju Pasaules čempionātā pārstāvēja D.Čerkovskis (62.vieta ar 4080 punktiem) un J.Rubļevska (26.vieta ar 4568 punktiem), kā arī treneris J.Krastiņš, kas saņēma īpašu uzaicinājumu kā sacensību tiesnesis, un LMPF Vice prezidents J.Liepiņš, kuram bija tas gods pārstāvēt ne tikai Latvijas, bet arī Starptautisko Modernās pieccīņas federāciju 50.Pasaules čempionātā.

Kopsummā Latvijas komanda ierindojās 16.vietā, bet pirmo, otro un trešo vietu dalīja Polijas, Ukrainas un Lietuvas komandas.

Īpaši veiksmīgs šis čempionāts bija Krievijas komandai, kura izcīnīja 4 godalgotās medaļas, kā arī mūsu kaimiņiem lietuviešiem, kuri sieviešu konkurencē izcīnīja sudraba, bet vīriešu – bronzas medaļas.