5.-8.11.2010 Starptautiskās Modernās pieccīņas kongress Rīga, Latvija

4Š.g. 6.un 7.novembrī Rīgā risinājās Starptautiskās Modernās pieccīņas savienības (UIPM) kongress un, lai arī tika prognozēts, ka jau no nākamās sezonas sacensībās pilnā apmērā tiks izmantotas lāzera pistoles, tika nolemts lāzera pistoles pagaidām ieviest tikai jauniešiem un junioriem, kā arī tās neieviest nākamajā gadā, tieši pirms olimpiskās atlases sākuma, bet gan no 2013.gada.

Pārmaiņām pirms olimpiskajā gadā ir nepieciešams nopietns sagatavošanās periods. Ja būtu pilnībā pieņemts lēmums par lāzera pistolēm, tad šīs jau būtu otrās lielās izmaiņas sporta veidā kopš 2008.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Kā zināms, pirms kāda laika divas modernās pieccīņas disciplīnas skriešana un šaušana tika apvienotas un UIPM ir ļoti apmierināta ar šo lēmumu.

Kongresā tika pieņemts kalendārs olimpiskajam ciklam, kur atlase olimpiskajām spēlēm sāksies nākamā gada 1.maijā un punkti tiks vākti gada garumā.

“Mums pirmās sacensības būs Eiropas čempionāts, no kura uzreiz deviņi sportisti automātiski kvalificēsies Olimpiādei. Pēc tam risināsies A kategorijas mači – Pasaules kausa posmi, Pasaules kausa finālsacensības un pasaules čempionāts – kurā tiks vākti punkti. No katras valsts Olimpiādei varēs kvalificēties divi viena dzimuma sportisti,”  intervijā aģentūrai LETA teica LMPF viceprezidents J.Liepiņš.

Kongresā tika ievēlēti jauni delegāti biznesa attīstības komisijā, kā arī tika papildināts mārketinga komisijas sastāvs.

Starptautiskā Modernās pieccīņas savienība (UIPM) atzinīgi novērtēja LMPF ieguldīto darbu kongresa organizēšanā un novēlēja nākošajiem kongresa organizatoriem – Francijai, tikpat teicami un kvalitatīvi noorganizēt 2011.gada UIPM Kongresu.

Šī bija teicama iespēja Latvijai un Latvijas Modernajai pieccīņai pierādīt sevi starptautiskā mērogā un mums tas izdevās.

Mēs lepojamies ar Latvijas Modernās pieccīņas sportistiem, treneriem un visu komandu!

Šodien preses konferencē E.Fogelis (LOK), J.Liepiņš (LMPF), K.Schormann (UIPM) un G.A.Zeibots (LMPF) atbildēja uz jautājumiem par kongrsā izskatāmajiem jautājumiem, laseršaušanas perspektīvām un pieccīnas attīstību Latvijā un pasaulē.

5 6

UIMP prezidents Klaus Šormans tiekas ar Latvijas NBS komandieri Raimondu Graubi.

Informācija plašsaziņas līdzekļiem.

Rīt, 4. novembrī, plkst. 13.00, Rīgas domes Kamīnzālē notiks Starptautiskā Modernās pieccīņas savienības (UIPM) un Latvijas Modernās pieccīņas Federācijas (LMPF) vadības preses konference.
Preses konferencē UIPM prezidents Klaus Šormans (Klaus Schormann), LMPF prezidents Gaidis A. Zeibots, LMPF vice prezidents Jānis Liepiņš un LOK ģenerālsekretārs Einars Fogelis plašsaziņaslīdzekļu pārstāvjus informēs par Starptautiskās Modernās pieccīņas savienības kongresā izskatāmajiem jautājumiem un aktualitātēm Modernās pieccīņas jomā.

No 5. līdz 7. novembrim Rīgā notiks Starptautiskās Modernās pieccīņas savienības (UIPM) kongress. Dalību kongresā ir pieteikuši 112 dalībnieki no 37 valstīm.
UIPM kongresā tiks apspriesta un apstiprināta jaunā kvalifikācijas sistēma 2012. gada olimpiskajām spēlēm Londonā un sportistu atlases kritēriji. Plānots, ka turpmāk Modernās pieccīņas sacensībās tiks izmantoti tikai lāzerieroči.
Pasaules jaunatnes I Olimpiskajās spēļu laikā Singapūrā, UIPM prezidents Klaus Šormans (Klaus Schormann) jau paziņoja par gaidāmajām izmaiņām. Viņš atzīmēja, ka jaunā tehnoloģija samazinās šaušanas sacensību izmaksas un samazinās ar šaušanas drošību saistītos riskus. Šajās olimpiskajās spēlēs, pirmo reizi modernās pieccīņas vēsturē, šaušanā tika izmantotas lāzerpistoles.
„Vienīgā atšķirība, ka pēc šāviena vairs nav skaņas un atsitiena”, šo ieroci raksturoja Olimpisko spēļu dalībniece Singapūrā, pieccīņniece Sindija Roga. No Latvijas sportistiem viņa pagaidām vienīgā ir lietojusi šo ieroci.

Foto no pasākuma: http://pieccina.lv/lv/foto-galerija/5-7-11-2010-starptautiskais-modernas-pieccinas-savienibas-kongress-riga-latvija/ un http://pieccina.lv/lv/foto-galerija/718-2/